NA ANTENIE: Ginący świat
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Od hobby do indeksu na studia. Młodzi geniusze AI nagrodzeni

Publikacja: 20.04.2026 g.14:49  Aktualizacja: 20.04.2026 g.14:54 Szymon Majchrzak
Poznań
W Poznaniu rozdano nagrody dla młodych geniuszy AI. W ten sposób zakończono zmagania III Olimpiady Sztucznej Inteligencji dla uczniów szkół średnich.
III Olimpiada Sztucznej Inteligencji - Wojtek Wardejn  - Radio Poznań
Fot. Wojtek Wardejn (Radio Poznań)

Spis treści:

    Blisko 50 uczestników przez weekend rozwiązywało zadania, na poziomie wyższym niż to, nad czym na co dzień pracują profesjonaliści – przyznał jeden z organizatorów, prodziekan Wydziału Informatyki i Matematyki UAM, prof. Tomasz Górecki. Mimo to poziom był bardzo wysoki.

    "Zwycięzca nie popełnił ani jednego błędu" - dodał prodziekan.

    Rozwiązał wszystkie na 100 proc. One są naprawdę wymagające. Sami nie są w stanie się przygotować na lekcjach, bo to wykracza poza zakres materiału. Przygotowują się sami. To są hobbyści

    - mówi prof. Tomasz Górecki.

    Wśród finalistów znalazł się jeden Poznaniak. Uczeń VIII Liceum Ogólnokształcącego, Wojciech Grupa przyznał, że do zadań przygotowywał się sam.

    Zmotywował mnie kolega, który też tutaj był. Głównym źródłem wiedzy jest sieć. Tam jest dużo wiedzy i zadań, na podstawie których można się przygotować do konkursu

    - mówi Wojciech Grupa.

    Zwycięzcą Olimpiady Sztucznej Inteligencji został uczeń jednego z wrocławskich liceów, Krzysztof Rojek. Wraz z nim ośmiu najlepszych otrzyma indeks na kierunek studiów związany z przedmiotami ścisłymi, na wybranej uczelni w Polsce.

    Zdjęcie Szymon Majchrzak Szymon Majchrzak

    Przede wszystkim Poznaniak. Zajmuje się miastem i tym, co dzieje się wokół – od Mosiny, przez Suchy Las i Swarzędz. Szczególnie lubi pisać o kolei, bo do Radia najchętniej jeździłby pociągiem.

    https://radiopoznan.fm/n/IOSlpY
    KOMENTARZE 0