NA ANTENIE: BITTER SWEET SYMPHONY/THE VERVE
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Rozbiórka mostu Chrobrego na finiszu

Publikacja: 20.04.2026 g.14:44  Aktualizacja: 20.04.2026 g.20:27 Adam Michalkiewicz
Poznań
Kończy się rozbiórka mostu Chrobrego w Poznaniu. Ponad 60-letnia przeprawa przez Wartę łącząca Śródkę z Garbarami była w złym stanie technicznym. Miejscy urzędnicy zdecydowali o rozbiórce i budowie nowego mostu.
rozbiórka mostu chrobrego - Wojtek Wardejn  - Radio Poznań
Fot. Wojtek Wardejn (Radio Poznań)

Spis treści:

    "Przęsła obiektu zostały już całkowicie zdemontowane" - powiedziała Radiu Poznań Paulina Nowicka-Szefer z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

    Obecnie wykonawca inwestycji koncentruje się na rozbiórce fundamentów podpór pośrednich mostu, a przede wszystkim na robotach palowych, czyli związanych z fundamentami. Zaawansowanie prac rozbiórkowych pozwoliło przywrócić w zawężonej formie szlak żeglowny pod mostem

    - mówi Nowicka-Szefer.

    Most Chrobrego składał się z dwóch przepraw. Na razie rozbierany jest most północny, czyli położony bliżej katedry. Był on w gorszym stanie technicznym. 

    Przejazd samochodów w obu kierunkach odbywa się drugą nitką. Po wybudowaniu nowej przeprawy ruch zostanie na nią przeniesiony, a wtedy rozpocznie się rozbiórka wciąż czynnego mostu. Cała inwestycja ma się zakończyć w 2028 roku. 

    https://radiopoznan.fm/n/NTB5T5
    KOMENTARZE 0