Wielkopolscy motocykliści rozpoczęli sezon. Paradowali przez miasto
W Katyniu i innych miejscach kaźni zginęło ponad 220 Kaliszan. Dziś podczas apelu przywoływano ich pamięć.
W przemówieniu wiceprezydent miasta przypomniał, że w 1940 roku najwyższe władze Związku Radzieckiego zdecydowały o straceniu 22 tysięcy polskich obywateli.
Katyń nie jest dla Polaków miejscem na mapie. Jest symbolem zbrodni, która przez 5 dekad była zakłamywana. Jest symbolem cierpienia rodzin, które żyły w niepewności, bólu i milczeniu
- zaznaczył wiceprezydent.
W uroczystościach wzięły udział władze miasta, przedstawiciele władz wojewódzkich, parlamentarzyści, służby mundurowe, organizacje kombatanckie i społeczne, Rodzina Katyńska oraz młodzież szkolna.
Wcześniej w Kościele Garnizonowym odbyła się msza św. w intencji ojczyzny i pomordowanych polskich elit.