Na terenie dawnej fabryki wódki przy ulicy Komandoria zmieści się nawet półtora tysiąca aut. Z parkingu w okolice ogrodu zoologicznego będzie można dojechać autobusem MPK.
Kierownik Nowego ZOO Remigiusz Koziński przyznaje, że dotychczasowy parking przy samym wejściu do ogrodu jest zbyt mały.
Wiemy z doświadczenia, że szczególnie w majówkę czy w dłuższe weekendy wakacyjne, on zapycha się autami. Jest tam też zmieniona organizacja ruchu od ubiegłego roku, jeżeli nie ma miejsca, to można spokojnie i swobodnie z tego parkingu wyjechać, ale wiadomo, że pojazdy w pewnym momencie tworzą korek
- tłumaczy Koziński.
Parking przy ulicy Komandoria będzie czynny przez całą majówkę w godzinach od 10.00 do 17.00.
Autobusy linii numer 184 oraz linie turystyczne będą zatrzymywać się na dodatkowym przystanku na ulicy Termalnej, tuż za skrzyżowaniem z ul. Św. Michała. Do ogrodu zoologicznego można dojechać także kolejką Maltanka kursującą z ronda Śródka.
W majówkę w Nowym ZOO zaplanowano dodatkowe atrakcje - wśród nich spotkania ze zwierzętami przy ich wybiegach.
Ogród zoologiczny w Poznaniu przez całą majówkę jest czynny od godziny 9.00 do 19.00.