NA ANTENIE: Serce i umysł
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

ZOO spodziewa się tłumów. Ułatwienia dla zwiedzających

Publikacja: 01.05.2026 g.10:44  Aktualizacja: 01.05.2026 g.16:37 Adam Michalkiewicz
Poznań
Tłumów odwiedzających spodziewają się w majówkę pracownicy Nowego ZOO w Poznaniu. W tym roku dla gości przygotowano dodatkowy parking.
nowe zoo poznań - Magda Konieczna
Fot. Magda Konieczna

Spis treści:

    Na terenie dawnej fabryki wódki przy ulicy Komandoria zmieści się nawet półtora tysiąca aut. Z parkingu w okolice ogrodu zoologicznego będzie można dojechać autobusem MPK.

    Kierownik Nowego ZOO Remigiusz Koziński przyznaje, że dotychczasowy parking przy samym wejściu do ogrodu jest zbyt mały.

    Wiemy z doświadczenia, że szczególnie w majówkę czy w dłuższe weekendy wakacyjne, on zapycha się autami. Jest tam też zmieniona organizacja ruchu od ubiegłego roku, jeżeli nie ma miejsca, to można spokojnie i swobodnie z tego parkingu wyjechać, ale wiadomo, że pojazdy w pewnym momencie tworzą korek

    - tłumaczy Koziński.

    Parking przy ulicy Komandoria będzie czynny przez całą majówkę w godzinach od 10.00 do 17.00.

    Autobusy linii numer 184 oraz linie turystyczne będą zatrzymywać się na dodatkowym przystanku na ulicy Termalnej, tuż za skrzyżowaniem z ul. Św. Michała. Do ogrodu zoologicznego można dojechać także kolejką Maltanka kursującą z ronda Śródka. 

    W majówkę w Nowym ZOO zaplanowano dodatkowe atrakcje - wśród nich spotkania ze zwierzętami przy ich wybiegach. 

    Ogród zoologiczny w Poznaniu przez całą majówkę jest czynny od godziny 9.00 do 19.00.

    https://radiopoznan.fm/n/LbHmZx
    KOMENTARZE 0