NA ANTENIE: Serwis informacyjny
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

"Piekło, którego nie zobaczysz". Mocne słowa o więzieniu Poczobuta

Publikacja: 29.04.2026 g.09:44  Aktualizacja: 29.04.2026 g.13:32 Krzysztof Polasik
Poznań
Białorusini cieszą się z uwolnienia Andrzeja Poczobuta. "Każda sekunda jego życia jest bohaterskim czynem" - komentuje białoruski publicysta z Poznania.

Spis treści:

    Szef Fundacji Białoruś 2020 Sieviaryn Kwiatkowski podkreślił w Rozmowie Dnia Radia Poznań, że zwolniony z łagru dziennikarz będzie mógł teraz opowiedzieć o ukrywanych przed opinią publiczną zbrodniach białoruskiego reżimu.

    Jest piekło klasyczne, a na Białorusi jest piekło zimne. Piekło, którego tak po prostu nie zobaczysz, nie zrobisz zdjęcia, nie nagrasz tego piekła

    - powiedział.

    Sieviaryn Kwiatkowski osobiście zna Poczobuta. Według niego, dziennikarz był więziony nie z powodu polskiego pochodzenia, ale przede wszystkim ze względu na walkę o wolność.

    Organizator manifestacji w stolicy Wielkopolski Stefan Hlushakou przyznał, że dla członków mniejszości białoruskiej w Poznaniu to bardzo ważny moment.

    To jest takie zwycięstwo nie tylko opozycji i sił demokratycznych, ale dla każdego człowieka wolnościowego, dla każdego, który obserwuje sytuację i ma na przykład rodzinę w domu

    - zauważa.

    Andrzej Poczobut uwolniony w ramach wymiany więźniów

    Na wolność wyszli także inni Polacy oraz dwaj obywatele Mołdawii. Zdaniem gości Rozmowy Dnia Radia Poznań, białoruski dyktator Aleksandr Łukaszenka próbuje poprawić relacje z Zachodem, żeby zabezpieczyć przyszłość swojej rodziny.

    https://radiopoznan.fm/n/7DY4mn
    KOMENTARZE 0