NA ANTENIE: Serwis informacyjny

Lech nie pozwolił świętować Legii przy Bułgarskiej. 3 punkty zostają w Poznaniu!

Publikacja: 04.07.2020 g.19:28  Aktualizacja: 06.07.2020 g.09:45 Wojciech Bernard
Piłkarze Lecha Poznań nie pozwolili, by zmierzająca po mistrzostwo Polski warszawska Legia świętowała wywalczenie tytułu przy Bułgarskiej.
lech legia  - Leon Bielewicz

W spotkaniu 34. kolejki ekstraklasy poznaniacy pokonali liderujący w tabeli zespół ze stolicy 2:1. Obie bramki dla gospodarzy padły w pierwszej połowie.

W 24. minucie do siatki trafił Kamil Jóźwiak, pięć minut później prowadzenie Kolejorza podwyższył Jakub Kamiński. W drugiej odsłonie gola dla Legii zdobył Igor Lewczuk, ale poznaniacy nie dali już sobie odebrać zwycięstwa.

Dzięki wygranej Lech awansował na drugą pozycję w tabeli. Do prowadzącej w niej Legii traci osiem punktów. Zespół z Warszawy do wywalczenia mistrzostwa potrzebuje tylko jednego punktu. W sobotę przy Bułgarskiej nie zdołał ich jednak zdobyć.