NA ANTENIE: Kalejdoskop Wielkopolski

Lech nieskuteczny, ale zwycięski. Jest pierwsza wygrana w 2023 roku!

Publikacja: 05.02.2023 g.16:56  Aktualizacja: 06.02.2023 g.09:25 Dawid Cytrowski
Piłkarze Lecha Poznań wygrali pierwszy ligowy mecz w 2023 roku. Dziś przy Bułgarskiej Kolejorz pokonał Miedź Legnica 1:0
mid-23205200 - Paweł Jaskółka - PAP

Jedyna bramka padła w 17. minucie. Po kombinacyjnym rozegraniu rzutu rożnego piłkę zgrał głową Filip Dagerstal, a z bliska do siatki trafił Mikael Ishak.

Mimo wygranej, lechici wciąż mieli spore problemy ze skutecznością. Podopieczni Johna van den Broma stwarzali sporą liczbę okazji strzeleckich, ale marnowali je na potęgę. W poprzeczkę trafiali m.in. Ishak, Filip Marchwiński czy Filip Szymczak. Nieskuteczni byli także goście, którzy w drugiej połowie kilkukrotnie zagrozili bramce Filipa Bednarka.

Dzięki tej wygranej poznaniacy awansowali na trzecie miejsce w tabeli PKO BP Ekstraklasy, jednak ich strata do prowadzącego Rakowa Częstochowa wynosi aż 12 punktów.