NA ANTENIE: PIERWSZA PLANETA OD SŁOŃCA

Lech przegrał w Pradze 1 bramką

Publikacja: 26.07.2010 g.23:17  Aktualizacja: 28.07.2010 g.22:25
Lech Poznań przegrał w Pradze ze Spartą 0:1 pierwszy mecz 3. rundy kwalifikacji do piłkarskiej Ligi Mistrzów. Jedynego gola zdobył Erich Brabec w 76. minucie spotkania.
Sparta Praga - Lech Poznań - Przemek Modliński - Radio Merkury
/ Fot. Przemek Modliński (Radio Merkury)

Lech zaprezentował się lepiej niż w przegranym rewanżowym meczu z Interem Baku, dzięki czemu nie sprawdziły się najbardziej pesymistyczne prognozy, że Sparta już w pierwszym spotkaniu zapewni sobie awans. Poznaniacy mają do odrobienia jednobramkową stratę.

W pierwszej połowie pojedynek był wyrównany, a obie drużyny zagrały ofensywnie. Lech odważnie konstruował akcje, ale nie potrafił pokonać prażan, dla których największym zaskoczeniem była obecność w składzie Kolejorza absolutnego debiutanta - Kamila Drygasa.

Strzelali między innymi Manuel Arboleda i Siergiej Kriwiec, najczęściej jednak piłka trafiała w boczną siatkę. Z drugiej strony Krzysztofa Kotorowskiego próbowali zaskoczyć Kadlec i Kucka.

Najlepsze okazje do zdobycia goli przyszły w drugiej połowie. W 61. minucie po strzale Semira Stilicia i rykoszecie piłka minimalnie minęła słupek bramki Jaromira Blazka. Dziesięć minut później Lecha uratował słupek po uderzeniu głową Kucki.

W 76. minucie padł gol - piłka po rzucie rożnym i rykoszecie spadła pod nogi Ericha Brabca, który nie miał problemów z pokonaniem Kotorowskiego z kilku metrów. Bramkarz Lecha uchronił zespół przed stratą drugiej bramki sześć minut później po strzale Bony Wilfrieda.

Trener Jacek Zieliński dokonał zmian w formacji ofensywnej, wszedł między innymi Joel Tshibamba, ale Lech nie potrafił wyrównać.

Rewanżowy mecz Lech - Sparta Praga zostanie rozegrany w przyszłą środę w Poznaniu.

KOMENTARZE 26
Dawid 04.08.2010 godz. 22:13
Oczywiście przy karnym błąd popełnił Bosacki. Miał blokować piłkę o Kotor miał do niej wyjść.
Julian 30.07.2010 godz. 23:23
Szkoda tego pechowo straconego gola.Mecz w I połowie był zdecydowanie dla Kolejorza.Według mnie dla lepszej gry zabrakło Bandrowskiego a słabiej zagrał Krivec. Czesi grali faul i to miało wpływ na płynność akcji Lecha. Wynik 1:0 jest do odrobienia gdyż Sparta przy grze skrzydłami Kolejorza gubi się i to trzeba w I połowie wykorzystać Będzie awans - my kibice pomożemy !
fan.inet 28.07.2010 godz. 08:06
Trochę szkoda, że nie zdobyli bramki na wyjeździe. Sparcie wystarczy remis lub nawet przegrana jedną bramką (oczywiście oprócz 1:0 i wtedy dogrywka).
Czy dobrze myślę, że jeżeli Lech pokonałby Spartę to już ma zapewnioną grę w Lidze Europejskiej?
Czy wszystkie przegrane drużyny z ostatniej rundy kwalifikacji grają w LE czy może jeszcze jest jakiś ranking?
x 28.07.2010 godz. 00:12
Gratulacje! Super foty z Pragi! Szkoda, że mecz przegrany, ale na Bułgarskiej będzie lepiej! Dzięki za transmisję!
leszek 28.07.2010 godz. 00:02
Trener nic nie zrobi jak zamiast dobrych zawodnikow dzialacze kupują emerytów za grosze. Panowie nie tędy droga chcecie zyski i lecha w lidze mistrzow to trzeba wydać najpierw pieniądze na dobrych zawodnikow a nie emerytów.Z z odzysku a potem czerpać korzysci.Zacznijcie działać albo dajcie spokój lechowi bo ten klub takich działaczy jak wy a szczegolnie pan Pogorzelczyk to nie potrzebuje
leszek 27.07.2010 godz. 23:54
Wszystkiemu winni dzialacze i ich chtrosc w wydawaniu pieniedzy na transfery.Bo mysla ze kupia zawodnika za grosze a reswzte zachowaja dla siebie .Czas tych działaczy wywalic z lecha bo tylko czynia szkod
Pawlo 27.07.2010 godz. 23:16
To wszystko wina działaczy bo szkoda im pieniedzy wolą brac dla siebie
Artur 27.07.2010 godz. 23:07
Zieliński to jest jednak tchórz jak można było grac na 0;0 przecież to było wiadome ze coś wpadnie trzeba było grac odważnie i wole przegrac 1;2 niż 0;1!!A po za tym co on robił z ta drużyna oglądałem juz 3 mecz i ta drużyna ma sił na 60 minut!Nie ma ducha Smudy nie ma charakteru!
grobla 27.07.2010 godz. 23:03
zenada,z czym do ligi mistrzow TYLKO LEGIA!!!!!!!!

.

Marian 27.07.2010 godz. 22:57
Pozdrowienia dla radia, panowie działacze zróbcie coś dobrego dla tego ukochanego Poznania!!!!!!!!!!
Krzysztof 27.07.2010 godz. 22:57
Będzie ciężko, ale mimo to wierzę. Bułgarska ma swój klimat i swoich kibiców. Jedna bramka do odrobienia to jeszcze nie koniec świata. Powodzenia w rewanżu. HEJ LECH!!!
slawek 27.07.2010 godz. 22:57
można grać żle , można grać dobrze ale najważniejsze to trzeba strzelać bramki a tych nie ma kto strzelać. Nasi dzielni piłkarze nie powinni mieć urlopów
Marek 27.07.2010 godz. 22:56
Mistrz Mistrz Kolejorz
pozdrowienia dla całej redakcji Radio Merkury
Mariusz 27.07.2010 godz. 22:54
Żal mi siebie i naszych kibiców,gdzie ta wspaniała drużyna ?
Przemek 27.07.2010 godz. 22:53
Nie chce się mądrzyć przed monitorem, ale np. Peszko tak wielce zatrzymywany jest bez formy i trochę jakby groziła sodówka. Dziękuje Radiu Merkury za transmisje i pozdrawiam całą załogę.
Łukasz 27.07.2010 godz. 22:53
żadna Polska drużyna nie ma wiary w siebie i "jaj" i tyle... słyszą sparta praga - i już przed wyjściem przegrywają mecz, brak odwagi podjęcia ryzyka, inter baku - olewka, liczą że mecz wygra się sam, psycholog dobry by się przydał, trener psycholog pewny siebie i z wielkimi ambicjami
Kris 27.07.2010 godz. 22:52
Niestety nie będę w Poznaniu w środę ale wierze ze wszystko będzie jak w szwajcarskim zegarku... Jeszcze wszyscy będą wspominać Ach ten Lech 2010/2011 :)... Pozdrowienia dla Wałkowa :D
Pawlo 27.07.2010 godz. 22:49
A gdzie te wielkie transfery!!!???
Paweł 27.07.2010 godz. 22:47
Krótko mówiąc Sparta wygrała fuksem. A w Poznaniu Kolejorz nie da szans Spartanom - będzie wspaniały doping i atmosfera.
Przemek 27.07.2010 godz. 22:44
Ten z węgierskiej to Rudnevs rzecz jasna.
Przemek 27.07.2010 godz. 22:43
Brak ogniw w ataku. Dziwnym jest fakt, że kupuje się Joela, napastnika z ligi węgierskiej. Nie lepiej ściągnąć kogoś z Ameryki Pld jak był Rengifo. Nie zgadzam się, że Drygas przesadnie obciążony, w reprezentacji Niemiec grają piłkarze po dwa lata starsi niż on raptem.
Krzysztof 27.07.2010 godz. 22:43
Ja tam wierze.... Mimo braków z przodu LECH WYGRA !!!!!!!!!!
Pawel 27.07.2010 godz. 22:42
Szkoda porażki, bo teraz będzie jeszcze ciężej... Ojj źle się dzieje w Lechu, niedobzre wygląda to z przodu, a obrona też nie gra pewnie. Jednakże nie ma co się załamywać, trzeba wierzyć. Pozdrowienia ze Skierniewic
Krzysztof 27.07.2010 godz. 22:40
Hmmm... Nie rozumiem tego czemu Joel nie grał od początku hmmm.. czemu Lech "gra na jednego napastnika?"... Jak było za pana Franciszka "na jednego" tak jest za pana Jacka "na jednego"
Wit z Kościana 27.07.2010 godz. 22:37
Ciekawe widowisko! Dziękujemy! Lech musi wzmocnić atak aby był szybszy. aby więcej było dośrodkowań! Jestem optymistą na rewanż. Pozdrawiam
abv 27.07.2010 godz. 13:00