NA ANTENIE: MALE RZECZY/SYLWIA GRZESZCZAK

Publikacja: 13.03.2021 g.21:59  Aktualizacja: 14.03.2021 g.09:30 Wojciech Bernard
Wielkopolska
Piłkarze Warty Poznań nie sprostali liderowi tabeli.
warta poznań trałka - Warta Poznań - Facebook

W meczu 21. kolejki ekstraklasy, Zieloni przegrali przy Łazienkowskiej z warszawską Legią 2:3, ale swojej postawy w starciu z mistrzami Polski nie muszą się wstydzić.

Prowadzenie dla gospodarzy już w 3. minucie uzyskał Filip Mladenović. Wyrównał w 27. minucie - efektownym uderzeniem z dystansu - Jan Grzesik, ale legioniści dość szybko odpowiedzieli trafieniem Pawła Wszołka. Po przerwie swojego drugiego gola zdobył Mladenović, lecz warciarze ponownie złapali kontakt po rzucie karnym, skutecznie wykonanym przez Mateusza Kupczaka. Mimo ambitnej postawy, poznaniakom nie udało się jednak już doprowadzić do remisu.

Po sobotnich meczach 21. kolejki Warta zajmuje 10. pozycję w tabeli, mając 10 punktów przewagi nad zajmującą spadkowe miejsce Stalą Mielec.