Nieudana inauguracja Skorży. "Największe pretensje mam do siebie"

Publikacja: 17.04.2021 g.19:22  Aktualizacja: 19.04.2021 g.08:47 Dawid Cytrowski
Nie takiego debiutu w Lechu Poznań oczekiwał trener Maciej Skorża.
maciej skorża - Lech Poznań/Przemysław Szyszka

Kolejorz przegrał w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa 1:3 w meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Co ciekawe, pierwsza kadencja Skorży w Lechu w 2014 roku także zaczęła się od przegranej.

W sobotę jego podopieczni byli wyraźnie słabsi od drużyny spod Jasnej Góry. Już w 10 minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Fran Tudor, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Kamil Piątkowski. Obie bramki Kolejorz stracił po stałych fragmentach, co jest jego największą bolączką w tym sezonie.

W 49 minucie Mikael Ishak wykorzystał dośrodkowanie Jana Sykory i przywrócił nadzieje poznaniaków na zdobycie punktów. Te rozwiał jednak chwilę później Marcin Cebula, który efektowną przewrotką ustalił wynik meczu.

Na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Lecha wziął na siebie winę za porażkę.

Największe pretensje mam do siebie i swoich złych decyzji. Jeżeli chodzi o dobór pomysłu na ten mecz, to kompletnie się nie sprawdziło. W pierwszej połowie zupełnie nie graliśmy tego, co mieliśmy grać, ten pomysł nie pasował zespołowi. Ewidentnie przedobrzyłem.

W najbliższy wtorek Kolejorz zmierzy się przy Bułgarskiej z Lechią Gdańsk.