NA ANTENIE: 00:00-01:00 KLASYKA I/

Warta przerwała złą serię

Publikacja: 22.05.2023 g.21:01  Aktualizacja: 23.05.2023 g.11:53 Dawid Cytrowski
Piłkarze Warty Poznań przerwali serię trzech kolejnych porażek w lidze. Zieloni zremisowali w Grodzisku Wielkopolskim z Piastem Gliwice 1:1.
mid-23522336 - PAP/Jakub Kaczmarczyk

Już w 5. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Michał Chrapek, który wykorzystał niefrasobliwość w defensywie Warty. Wyrównał w 23. minucie Kajetan Szmyt, skutecznie uderzając z rzutu karnego. W drugiej połowie najlepszą okazję na zdobycie zwycięskiej bramki mieli gliwiczanie, ale Adrian Lis efektownie obronił strzał Arkadiusza Pyrki.

Przed meczem symbolicznie pożegnany został Bartosz Kieliba. Wieloletni kapitan Warty po wygaśnięciu kontraktu w czerwcu odejdzie z klubu. Kieliba pojawił się na boisku w samej końcówce wraz z Jędrzejem Hanuszczakiem. To z kolei pierwszy w historii zawodnik z rocznika 2008, który zadebiutował w Ekstraklasie.

Źle się to dla na w tym meczu rozpoczęło, ale im dalej w las, tym przejmowaliśmy inicjatywę, szczególnie druga połowa napawała optymizmem, że uda się ugrać coś więcej, niż jeden punkt. Szkoda, bo sam liczyłem, że uda się w Grodzisku zdobyć na zakończenie komplet punktów, ale wiemy, że nie zawsze ma się to, co się chce