NA ANTENIE: Popołudniówka Radia Poznań
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Ponad 430 kg nielegalnego tytoniu w przesyłkach kurierskich. Udaremniono kontrabandę

Publikacja: 24.04.2026 g.09:54  Aktualizacja: 24.04.2026 g.12:49 Magdalena Konieczna
Poznań
Wszystkie przesyłki miały trafić do Wielkiej Brytanii. Wartość kontrabandy oszacowano na prawie 400 tysięcy złotych.
przemyt tytoniu - Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu
Wartość kontrabandy oszacowano na prawie 400 tysięcy złotych / Fot. (Izba Administracji Skarbowej w Poznaniu)

Spis treści:

    Na ślad przemycanych przesyłek wpadli funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu podczas kontroli w jednym z punktów kurierskich. Weszli do niego po uzyskaniu informacji o możliwym przemycie wyrobów tytoniowych.

    Szczegółowo sprawdzili kilka przesyłek nadanych do Wielkiej Brytanii. Z dokumentacji wynikało, że powinny zawierać urządzenia geolokalizacyjne.

    Po ich otwarciu okazało się, że oprócz zadeklarowanego, legalnego towaru, w paczkach znajdowały się 432 kg tytoniu w jednorazowych opakowaniach przeznaczonych do sprzedaży detalicznej.

    Jak ustalili funkcjonariusze, nadawcą i odbiorcą przesyłek były podmioty gospodarcze działające w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Nielegalny towar trafił do depozytu.

    Zdjęcie Magdalena Konieczna Magdalena Konieczna

    Na co dzień pyta Wielkopolan, jak się czują, bo na antenie Radia Poznań zajmuje się zdrowiem i tematami medycznymi. Z mikrofonem towarzyszy pacjentom i lekarzom. Informuje o nowinkach w służbie zdrowia, nowoczesnych terapiach i nowych inwestycjach w wielkopolskiej służbie zdrowia. Jest współautorką programu medycznego "Na Zdrowie" i "Klubu Starszaka", bo także sprawy starszych mieszkańców są dla niej ważne. Często można ją spotkać w sądzie, bo śledzi najważniejsze procesy sądowe. Jest także tam, gdzie tętni targowe życie Poznania, czyli na poznańskich targach.

    https://radiopoznan.fm/n/4o8zjl
    KOMENTARZE 0