NA ANTENIE: Serwis informacyjny
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Posadzili ponad 280 tysięcy sadzonek

Publikacja: 08.06.2025 g.08:38  Aktualizacja: 08.06.2025 g.08:42 Michalina Maciaszek
Konin
Zakończyła się wiosenna akcja odnowy lasów w regionie konińskim. Na 40 hektarach leśnicy posadzili ponad 280 tysięcy sadzonek.
sadzenie drzew sadzonka - Pixabay
zdjęcie ilustracyjne / Fot. (Pixabay)

Spis treści:

    Jak przyznaje Grzegorz Bąk z Nadleśnictwa Konin, praca ta wymaga nie tylko planowania, ale również logistyki. Oprócz przygotowania sadzonek i gleby, trzeba również dopasować rośliny do odpowiedniego siedliska. Wśród nich znalazły się takie gatunki drzew jak sosna, brzoza, wiąz, dąb, olsza czy świerk.

    Na przykład sadziliśmy czereśnię ptasią albo grusze, śliwę tarninę. To są gatunki, które sadzone są stricte dla zwierząt po to, żeby wzbogacić bazę pokarmową, stworzyć schronienia dla zwierząt oraz po to, żeby ta różnorodność, zmienność gatunków w lesie była jak największa

    - wyjaśnia Grzegorz Bąk.

    Najwięcej posadzonych zostało sadzonek sosny i dębów. Najwięcej roślin zyskały leśnictwa Bieniszew, Kazimierz i Lubstów. 

    Co roku drzewa sadzone są wiosną i jesienią, by zminimalizować ryzyko nieprzyjęcia się sadzonek. Każdy gatunek ma bowiem inne wymagania i wrażliwość, np. na warunki atmosferyczne.

    Zdjęcie Michalina Maciaszek Michalina Maciaszek

    Na co dzień przygotowuje dla Radia Poznań wiadomości z powiatu konińskiego, kolskiego, słupeckiego i tureckiego. Oprócz dzienników, można ją usłyszeć w pasmach publicystycznych, a także kulturalnych.

    https://radiopoznan.fm/n/StB8HB
    KOMENTARZE 0