NA ANTENIE: Luz blues
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Protest ostrzegawczy w Dino. Także w Wielkopolsce

Publikacja: 25.04.2026 g.13:28  Aktualizacja: 25.04.2026 g.16:32 Bartłomiej Klupś
Leszno
Dziś protest ostrzegawczy w sieci Dino Polska. W sobotnie południe pracownicy na dwie godziny mieli odejść od kas, by w ten sposób wyrazić swoje niezadowolenie.
dino strajk leszno - Bartłomiej Klupś - Radio Poznań
Fot. Bartłomiej Klupś (Radio Poznań)

Spis treści:

    Jak strajk wygląda w Lesznie?

    W trzech marketach na leszczyńskim Zatorzu tylko jeden pracownik zdecydował się wziąć udział w strajku.

    Niestety jakiś czas temu regionalne jeździły po swoich okręgach i namawiały, a czasami nawet zastraszały do braku udziału w strajku. Mówiły o odbiorze premii, o zwolnieniach, o utrudnieniach przy urlopach i tak dalej, co jest bardzo przykre. Ja się nie boję, ponieważ jeszcze niedawno została wszczęta procedura kontroli przez Ministerstwo Pracy i to jest bezprawne straszenie. Podobno nawet nie będzie żadnych konsekwencji z tego wyciąganych. Tu chodzi tylko o zastraszenie załogi

    - komentował pan Jakub, który do godziny 14:00 będzie stał przed sklepem.

    W jednym z marketów usłyszeliśmy też, że kierownik nie wyraziła zgody na udział w proteście. Z kolei inna pracownica z innego sklepu przyznaje, że zrezygnowała z udziału w obawie o nieprzedłużenie umowy, która niebawem jej wygaśnie.

    Protestujący domagają się m.in. funduszu świadczeń socjalnych, podwyżki 900 zł brutto oraz zwiększenia zatrudnienia.

    Dodajmy, że w poniedziałek 27 kwietnia ma odbyć się druga tura mediacji między związkowcami z OPZZ Konfederacja Pracy w Handlu a zarządem Dino Polska.

    https://radiopoznan.fm/n/ygMxn5
    KOMENTARZE 1
    Coś dziwnego w mediach się dzieje 25.04.2026 godz. 13:56
    Ciekawe dlaczego media tyle czasu nie poświęcają temu co dzieje w innych dyskontach/marketach ?