NA ANTENIE: Rock pod flagą południa

Kolejna miła niespodzianka w wykonaniu piłkarzy Warty Poznań: Zieloni wygrywają z Górnikiem!

Publikacja: 05.04.2021 g.14:38  Aktualizacja: 06.04.2021 g.06:33 Wojciech Bernard
W spotkaniu 23. kolejki ekstraklasy Zieloni wygrali w Zabrzu z Górnikiem 2:1.
maciej żurawski warta poznań - Warta Poznań

Do przerwy poznaniacy prowadzili 1:0 po trafieniu Jana Grzesika, a na początku drugiej odsłony kolejną bramkę dla gości zdobył Mateusz Kupczak. W 69. minucie, ładne uderzenie z dystansu Jesusa Jimeneza dało Górnikowi gola kontaktowego, ale Warta nie pozwoliła już sobie odebrać zwycięstwa.

Dzięki wygranej w Zabrzu Zieloni awansowali na szóstą pozycję w tabeli ekstraklasy i do miejsca na podium tracą zaledwie pięć punktów!

Ta sytuacja może wprawdzie się jeszcze zmienić po pozostałych dzisiejszych meczach, ale i tak postawa beniaminka z Poznania zasługuje na wielkie słowa uznania.