NA ANTENIE: Motosygnały

Polska przegrywa z Holandią. Były gracz Lecha z honorowym trafieniem

Publikacja: 18.11.2020 g.23:02  Aktualizacja: 18.11.2020 g.23:10 Dawid Cytrowski
Kraj
Lepsza gra, ale wynik znów zły. Piłkarska reprezentacja Polski przegrała w Chorzowie z Holandią 1:2 w ostatnim meczu tegorocznej edycji Ligi Narodów. Bramkę dla biało - czerwonych zdobył Kamil Jóźwiak.
polska holandia liga narodów - PKO Ekstraklasa - Facebook

Wychowanek Lecha Poznań już w 5 minucie przeprowadził indywidualną akcję lewym skrzydłem i strzałem prawą nogą pokonał holenderskiego bramkarza. Polacy w środę grali lepiej niż ostatnio z Włochami, ale i tak popełniali proste błędy w obronie. W 77. minucie inny były piłkarz Kolejorza Jan Bednarek faulował w polu karnym  Memphisa Depaya, a sam poszkodowany skutecznie wykonał jedenastkę. 7 minut później zwycięskiego gola strzelił kapitan Oranje Georgino Wijnaldum.

W drugim meczu grupy 1. Włosi pokonali na wyjeździe Bośnię i Hercegowinę 2:0 i to oni uzyskali awans do Final Four Ligi Narodów.

W marcu rozpoczną się eliminacje do Mistrzostw Świata 2022, a w czerwcu - przełożone Mistrzostwa Europy.