Trzy punkty zostają w Poznaniu!

Publikacja: 06.05.2023 g.19:28  Aktualizacja: 07.05.2023 g.09:14 Dawid Cytrowski
To był jeden z najlepszych ligowych meczów Lecha Poznań od kilku tygodni.
mid-23506248 - Jakub Kaczmarczyk - PAP

W sobotę przy Bułgarskiej Kolejorz pokonał Cracovię 3:0, a bohaterem spotkania był Kristoffer Velde.

Norweski skrzydłowy Kolejorza najpierw wykorzystał nieporozumienie między Hoskonenem a Niemczyckim i trafił do pustej bramki. Kilkadziesiąt sekund później znakomicie podał zewnętrzną częścią stopy do Filipa Marchwińskiego, a ten podwyższył na 2:0. A tuż przed przerwą Velde wyprowadził kontrę, którą skutecznie zamknął Michał Skóraś.

W pierwszej połowie ruszyliśmy na Cracovię, chcieliśmy grać ofensywny futbol. Wiedzieliśmy co mamy robić i strzeliliśmy trzy bramki. Później w II połowie czegoś nam brakowało. Nie było aż tylu sytuacji. Cracovia zmieniła system, przeszli z ustawienia trójką na grę czwórką z tyłu. Dowieźliśmy jednak wynik, nie straciliśmy żadnej bramki

- mówi Filip Marchwiński.

Lech wrócił na trzecie miejsce w tabeli, ma teraz punkt przewagi nad Pogonią Szczecin. Portowcy w niedziele zagrają jednak z Legią Warszawa.