NA ANTENIE: Między człowiekiem a przyrodą
Studio nagrań Ogłoszenia BIP Cennik
SŁUCHAJ RADIA ON-LINE
 

Awaryjny plan wywozu śmieci?

Publikacja: 27.01.2015 g.16:21  Aktualizacja: 27.01.2015 g.16:26
Poznań
W ważą się losy firm, wywożących śmieci w Poznaniu. O godz. 14 upłynęło trzydniowe ultimatum, które międzygminny związek GOAP dał wykonawcom - firmie FB Serwis i Remondisowi na poprawę sytuacji.
smieci zalegaja1 - Adam Michalkiewicz
/ Fot. Adam Michalkiewicz

Spis treści:

    W Poznaniu są miejsca, gdzie śmieci nie są wywożone od dłuższego czasu lub brakuje pojemników  na odpady segregowane.  GOAP przygotowuje też plan B czyli  awaryjny system wywożenia śmieci. Zamierza go uruchomić, gdy okaże się, że obecne firmy nadal nie dają rady z opróżnianiem śmietników. 

    Na dzisiejsze negocjacje w tej sprawie zaproszono 40 firm. "Zgłosiło się 9" - powiedział nam dyrektor GOAPu Bartosz Wieliński. Pieniądze dla zastępczych firm będą pochodzić z funduszy GOAP-u przeznaczonych dla obecnych wykonawców usługi. Decyzje o tym czy będzie kolejne ultimatum dla FB Serwis-u i Remondisa oraz czy należy wdrożyć awaryjny system wywozu śmieci zapadną w środę.

    https://radiopoznan.fm/n/
    KOMENTARZE 1
    author 28.01.2015 godz. 10:00
    "Pieniądze dla zastępczych firm będą pochodzić z funduszy GOAP-u przeznaczonych dla obecnych wykonawców usługi."

    a powinno być:
    Kosztami wywozu śmieci przez zastępcze firmy będą obciążoni obecni wykonawcy usług.
    Dodatkowo za usługę niewykonaną obecni wykonawcy usług nie dostaną wynagrodzenia i zostaną za to nałożone kary umowne.

    Niestety takiego zapisu zapewne nie ma w umowie na wywóz śmieci.