Emocje wokół wyburzenia pasażu. Inwestor odpowiada na zarzuty
To nasza czwarta akcja pod hasłem "żonkile" - mówi dr Joanna Brodniewicz z Instytutu Filologii Słowiańskiej UAM.
Prowadzimy ją od 80. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. Ludzie przyjmują te przywieszki, przypinają sobie. Tego dnia wspominamy bohaterów getta. W akcję włączają się studenci, włączają się pracownicy i ludzie z miasta
- dodaje dr Joanna Brodniewicz.
Część ludzi wie o rocznicy, ale coraz częściej spotykamy się z niewiedzą, niepamięcią, dlatego rozdajemy żonkile, by przypominać
- mówi Anna Nowaczyk.
Anna Nowaczyk z koła naukowego, które współorganizowało wydarzenie dodaje, że przypinki do Poznania docierają z warszawskiego Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Studenci rozmawiają dziś o holokauście w Czechosłowacji. Oglądają filmy i wspólnie czytają teksty bohaterów getta. Po południu (od 17.30) w siedzibie Stowarzyszenia Łazęga poznańska (przy św. Marcin 75) będzie można posłuchać koncertu muzyki żydowskiej.