NA ANTENIE: Klasyka humoru

Znamy już trasę poznańskiego półmaratonu

Publikacja: 20.02.2018 g.11:32  Aktualizacja: 20.02.2018 g.12:27 Grzegorz Hałasik
Nie tylko biegacze z Wielkopolski czekali na ogłoszenie trasy 11. PKO Poznań Półmaratonu.
Poznań Półmaraton - Tomasz Żmudziński
/ Fot. Tomasz Żmudziński

We wtorek została ogłoszona trasa poznańskiego półmaratonu, jednej z większych tego typu imprez w kraju.

Bieg na 21 kilometrów i 97 i pół metra odbędzie się w Poznaniu w niedzielę 15 kwietnia. Start, grupami, od godz. 10.00 wyznaczono na ul. Grunwaldzkiej przy Targach, skąd zawodnicy ruszą w stronę Junikowa. Tam zawrócą i przez Grunwald, ulicą Hetmańską, pobiegną na Wildę, a następnie opanują centrum miasta. Wtedy skończą się długie, płaskie jak stół, proste odcinki, a zaczną utrudnienia. Mniej więcej dwa kilometry przed metą biegacze muszą się przygotować na dwa podbiegi - na Alejach Niepodległości i Świętym Marcinie. Meta tradycyjnie została zaplanowana na Międzynarodowych Targach Poznańskich, ale nie w pawilonie, jak przed rokiem, tylko na na Placu Marka.

Do 11. PKO Poznań Półmaratonu zapisało się już ponad 7 tysięcy zawodników. Organizatorzy są przygotowani na 12 tysięcy uczestników. Przed rokiem na starcie stanęło ponad 11 tysięcy biegaczy.